EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Jak je možné v obchodní aplikaci nastavit upozornění (cenový alert)?

Cenové alerty lze nastavit v okně Nástroje, v záložce Alerty, kdy pomocí pravého kliku myši vybereme možnost Vytvořit a v daném okně nastavíme kritéria nového alertu.

Jak lze do grafu přidat události z ekonomického kalendáře?

Ekonomické události, které mohou v daném čase mít vliv na vývoj ceny finančního instrumentu, lze přidat na spodní základnu grafu v podobě vlaječek. Udělat tak lze pomocí pravého kliku v okně Nástroje v záložce Ekonomický kalendář a volbou funkce Zobrazit v grafech/Přidat všechny události.

Jak mohu zjistit aktuální sazby swapových bodů?

Aktuální výši swapových bodů daného finančního instrumentu je možné kdykoliv zobrazit v okně Přehled trhů pomocí pravého kliku myši a výběru možnosti „Specification“ (Vlastnosti).

Jak vygenerovat výpis obchodní historie v MetaTrader 4?

V okně Terminál – záložka Historie účtu – kliknout pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu zvolit „Jiné Období“. Zadat období, např. od 1.1.2015 – 31.12.2015 a potvrdit OK. Kliknout opět do okna Historie pravým tlačítkem myši a zvolit Uložit jako podrobnou zprávu – vybrat formát XML anebo HTML.

Jak vygenerovat výpis obchodní historie?

Výpis obchodní historie lze samostatně vygenerovat v platformě podle následujícího postupu: V okně Nástroje – záložka Historie – je třeba kliknout pravým tlačítkem myši a v kontextovém menu zvolit Upravit Období. Zadat období, např. od 1.1.2015 – 31.12.2015 a potvrdit OK. Kliknout opět do okna Historie pravým tlačítkem myši a zvolit Přehled – vybrat formát XML anebo HTML.

Jak zjistím aktuální čas obchodování na daném finančním instrumentu?

Čas posledního obchodování je možné najít v posledním sloupci v okně Přehled trhů. Jestliže sloupec není v daném okně aktivní, je nutné jej zobrazit pomocí pravého kliku myši a výběru možnosti Sloupce/Čas.

Jak zjistím velikost otevřených pozic v dané měně?

Velikost otevřených pozic zúčastněných měn lze najít v okně Nástroje v záložce Expozice, včetně grafického vyjádření.

Jakým způsobem lze nastavit jazyk v obchodní aplikaci?

Jazykovou verzi (včetně české verze) je možné zvolit pomocí horního menu v nabídce Zobrazit/Languages.

Jakým způsobem mohu přednastavit barvy grafu, které budou pro nové grafy užívány?

Postupujte prosím dle instrukcí v manuálu popsaných na straně 12 a 13.

Jakým způsobem si lze v obchodní aplikaci upravit nastavení oken a nástrojových lišt?

Základní vzhled obchodního terminálu lze upravit pomocí výběru možnosti Zobrazit v horním menu a výběru potřebných oken a nástrojových lišt.

K čemu slouží funkce Automatické obchodování a Strategie?

Tyto funkce mohou využívat více pokročilí uživatelé, kteří jsou schopni pomocí nabízeného softwaru využívat možnosti programování vlastních ukazatelů, skriptů, či strategií, které lze následně využít i pro automatické obchodování.

Kde je vidět velikost spreadu (rozpětí kotací) daného finančního instrumentu?

Spread je možné sledovat v okně Přehled trhů ve sloupci Spread. Tento Spread je fixně nastavený, tz. že je neměnný a je různý pro různé finanční nástroje. Jestliže sloupec Spread není v daném okně aktivní, je nutné jej zobrazit pomocí pravého kliku myši a výběru možnosti Sloupce/Spread.

Kde lze najít veškeré akce, které byly v aplikaci provedeny?

Veškeré záznamy týkající se obchodování a akcí v MetaTrader 5 lze najít v okně Nástroje v záložce Deník. Je možné zde generovat také záznamy z celého obchodního dne a to včetně historických dnů. Provedeme tak pomocí pravého kliku myši v okně, kdy při volbě Otevřít vybereme potřebný záznam dle data zápisu.

Kde lze získat veškeré rady týkající se obchodní aplikace MetaTrader 5?

Zobrazení nápovědy (pouze v anglické verzi) lze učinit buďto stisknutím klávesy F1, nebo je možné v horním menu vybrat možnost Nápověda/Témata Nápovědy.

Kde vidím v obchodní aplikaci volnou hotovost, kterou je možné převést na osobní účet?

Volnou hotovost představuje Dostupná marže, kterou lze najít v okně Nástroje v záložce Obchodování na dolní straně obchodní platformy.

Kdo se stará o správu a vývoj aplikace MetaTrader 5?

Obchodní aplikace MetaTrader 5 byla vytvořena společností MetaQuotes Software, na jejíž správě a vývoji se společně podílíme.

Proč se v obchodní platformě nezobrazují všechny instrumenty?

V případe, že se v platformě nezobrazují všechny instrumenty (měnové páry, komodity a akciové indexy), je potřeba kliknout do okna Přehled trhů (v MT4 se toto okno nazývá Trh) pravým tlačítkem myši a zvolit Zobrazit vše (v MT4 Ukázat všechny symboly). Tímto postupem se vždy aktualizuje nabídka všech dostupných instrumentů.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij