EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Ako môžem ochrániť svoju otvorenú pozíciu pred nepredvídateľnými stratami?

Ochranu otvorených pozícií pred nepriaznivým vývojom na trhu poskytujú príkaz stop loss a limitné príkazy.

Co je kontrakt na vyrovnání rozdílu?

Kontrakt na vyrovnání rozdílu (též zvaný CFD) je finanční nástroj, s nímž se obchoduje na mimoburzovním trhu, a je založen na takových aktivech, jako jsou měny, komodity, či burzovní indexy. Kontrakt na vyrovnání rozdílu poskytuje stejné finanční příležitosti a rizika jako při skutečném vlastnictví podkladového aktiva – s výjimkou hlasovacích práv u akcií.

Co je spread?

Spread je rozdíl mezi poptávkovou (Bid) a nabídkovou (Ask) cenou. Spread se udává v bodech. Nejoblíbenější trhy mají zpravidla nejnižší spready z důvodu vysoké likvidity způsobené zájmem investorů.

Co jsou swapové body?

Swapové body představují hodnotu připisovanou k tíži nebo k dobru v souvislosti s otevřenými pozicemi u nástrojů CFD drženými přes noc. Odrážejí rozdíl mezi úrokovými sazbami a ostatními souvisejícími náklady měnového páru nebo jiných aktiv.

Jak funguje finanční páka?

Finanční páka umožňuje uzavřít transakce s poměrně vysokou nominální hodnotou za podmínky poskytnutí omezeného množství peněžních prostředků jako zálohy.

Jak mohu zjistit aktuální sazby swapových bodů?

Sazby swapových bodů se zveřejňují v podobě přehledu na našich stránkách v sekci Obchodní info. Navíc se mohou zobrazit ve vlastnostech každého finančního nástroje, jenž je k dispozici na obchodní platformě MetaTrader 5 (kliknout pravým tlačítkem myši na okno Prohlížeč trhů (Market Watch) a pak vybrat možnost Vlastnosti („Specification“ “).

Jak se zobrazí všechny nástroje, které jsou k dispozici na obchodní platformě?

Všechny nástroje, které jsou k dispozici na platformě MetaTrader 5, lze zobrazit kliknutím pravého tlačítka myši kdekoli v okně Přehled trhů (Market Watch) a zvolením možnosti Zobrazit vše („Show all“) v kontextovém menu.

Jaký je rozdíl mezi burzovními trhy a nástroji CFD, které nabízíte?

Mezi kontrakty na vyrovnání rozdílu a burzovními nástroji je několik rozdílů, protože s CFD se obchoduje na decentralizovaných mimoburzovních trzích, s některými se obchoduje 24 hodin denně, např. s měnami, jež tvoří trh forex.

Je demo účet k dispozici zdarma?

Demo účty jsou k dispozici zdarma a velmi Vám doporučujeme, abyste je často používali pro účely získávání znalostí o finančních trzích.

Je výraz krátká pozice významově spojen s časovým horizontem investice, nebo ne?

Běžnou chybou je spojovat termín „krátká pozice“ s časovým horizontem transakce. Tento název je možná zavádějící, ale je důležité si zapamatovat, že výraz „krátká pozice“ se týká směru obchodu – nejprve prodej aktiva a poté zisk v případě, že trh poklesne, a utrpění ztráty v opačném případě.

Na jakých trzích mohu obchodovat se společností HighSky?

Kontrakty na vyrovnání rozdílu jsou flexibilní ve vztahu k podkladovým trhům dostupným pro obchodníky. Ať již jde o euro vyjádřené v amerických dolarech nebo nějaké jiné měně, zlato, ropu a další komodity nebo nějaký burzovní index. S využitím CFD lze obchodovat se všemi těmito aktivy z jedné obchodní platformy poskytované společností HighSky.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij