EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Otevřené transakce lze ochránit před nepředvídatelnými ztrátami a negativním scénářem pomocí příkazů Stop Loss

Obecné pravidlo

Příkazy Stop omezují možné finanční ztráty, za určitých tržních podmínek však mohou také vést k předčasnému uzavření pozice

Pro použití příkazů Stop Loss existuje několik důvodů, nejčastěji jsou spojeny se situacemi, kdy:

 

  • obchodník chce omezit možné ztráty na určitou úroveň, například – chce se ujistit, že ať se stane cokoli, ztráta transakce nepřesáhne 40 bodů.
  • existuje určitá cenová hladina považovaná pro další vývoj situace na trhu za klíčovou. Výše této hladiny může mít psychologické (v okolí určitých čísel, např. 1,50 za EUR), technické hodnoty jako jsou podpora (support), či odpor (resistance) a jiné hodnoty získané technickou analýzou) nebo jakékoli jiné důvody.
  • obchodník používá předem určenou obchodní strategii, buď ruční, nebo automatickou, podle níž se předpokládá, že příkaz Stop Loss je nastaven pro každou otevřenou pozici podle obchodního plánu. To může být založeno na některých technických ukazatelích, např. klouzavém průměru Moving Average, ukazateli Parabolic SAR nebo jiných faktorech.

 

 

Samozřejmě lze najít mnoho jiných dobrých důvodů. Někteří obchodníci mohou mít naopak pocit, že pro nastavení příkazu nejsou žádné dobré důvody, protože:

 

  • příliš „těsný“ příkaz Stop Loss může způsobit, že bude pozice uzavřena předčasně. Může se stát, že těsně před silným pohybem předpovídaným směrem se trh mírně zhoupne opačným směrem, a pozice bude uzavřena jen chvilku před okamžikem, kdy by začala přinášet zisk,
  • příliš „vzdálený“ příkaz Stop Loss může způsobit, že pozice bude uzavřena příliš pozdě ve vztahu ke změnovému signálu obchodu vyplývajícímu z použitého obchodního systému, a z toho důvodu budou zaznamenány vyšší ztráty (nebo bude dosaženo nižšího zisku),
  • mnozí obchodníci mohou pociťovat psychologickou bariéru v souvislosti se zvažováním negativního scénáře všeobecně, a především s nastavením úrovně příkazu Stop Loss. Příkaz Stop Loss představuje přesnou hranici, při které je pozice uzavřena, pokud se vývoj situace na trhu obrátí nesprávným směrem. V takovém případě lidská přirozenost radí, že „naděje umírá poslední“.

 

Konečné rozhodnutí náleží každému jednotlivému obchodníkovi a mělo by být založeno na zkušenostech a posouzení situace na daném trhu. V každém případě se při obchodování velmi doporučuje stanovit strategii řízení rizik a touto strategií se řídit. Více informací na toto téma lze nalézt v naší sekci Řízení rizik.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij