EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

K vymezení nového podmíněného příkazu je třeba nastavit typ příkazu, úroveň aktivace a objem obchodu – lze nastavit přímo z grafu

Obecné pravidlo

Podmíněné příkazy lze nastavit tak, že pokud nebudou vykonány, vyprší automaticky v určitý okamžik

Nový podmíněný příkaz lze nastavit přímo z grafu a všechny parametry příkazů může obchodník také definovat ručně. Obchodník může nastavené podmíněné příkazy měnit nebo odstranit až do okamžiku, kdy jsou provedeny nebo automaticky vyprší. Příkazy lze tvořit, upravovat a odstraňovat v době, kdy je daný trh otevřený.

 

Nastavení nového čekajícího pokynu

Nejjednodušším způsobem nastavení nového pokynu s podmíněným příkazem je kliknout pravým tlačítkem myši na graf zvoleného trhu v blízkosti úrovně, na níž bude nový pokyn nastaven. Ze zobrazeného kontextového menu se vybere možnost Obchodování – Nový pokyn, kde v typu pokynu vybíráme „Čekající pokyn“, jenž má být nastaven.

 

Pokud má obchodník v úmyslu nastavit podmíněné příkazy v úrovni nad aktuální tržní cenou, má na výběr příkazy „Buy Stop“, „Sell Limit“ nebo „Buy stop limit“na dané cenové úrovni – viz příklad uvedený níže.

 

Pro nastavení ceny, jejíž výše se nachází pod úrovní aktuální tržní ceny, jsou obvykle k dispozici příkazy „Sell Stop“, „Buy Limit“ a „Sell stop limit“.

 

Po zvolení „Čekajícího pokynu“ se objeví následující okno:

 

take profit, pokyn

 

Zde lze vymezit:

 • Typ – typ příkazu, na mimoburzovním trhu jsou nejrozšířenějšími příkazy „Buy Limit“, „Sell Limit“, „Buy Stop“, „Sell Stop“ i pokročilejší příkazy „Buy stop limit“ a „Sell stop limit“,
 • Objem – počet kontraktů, jež mají být otevřeny při plnění příkazu,
 • Cena – cenová úroveň, při níž bude příkaz aktivován,
 • Příkazy Stop Loss a Take Profit – volitelná možnost zadat příkazy Stop Loss a Take Profit pro plánovanou novou pozici. Budou nastaveny, jakmile bude pozice otevřena.
 • Platnost – jak dlouho by podmíněný příkaz měl být aktivní. Může být platný do svého provedení, nebo dokud nebude zrušen, vypršet na konci aktuální dne nebo ve stanovený okamžik;
 • Komentář – pro daný pokyn lze zapsat poznámku, pokud má pokyn nějaké zvláštní rysy, které si chce obchodník zapamatovat.

 

Bude-li nový pokyn s  podmíněným příkazem nastaven správně, bude tlačítko „Zadat pokyn“ aktivní. Kliknutím na toto tlačítko je nový pokyn zadán.

 

Nebude-li tlačítko "Zdat pokyn" aktivní, možnou příčinou je nesprávně stanovená cenová úroveň aktivace. Správná úroveň by měla splňovat tyto podmínky:

 • pro příkazy „Buy Stop“ a „Sell Limit“ by měla být aktivační cena vyšší než aktuální tržní cena a navíc by aktivační cena neměla být blíže ke skutečné tržní ceně nabídky než limit stanovený pro daný trh,
 • pro příkazy „Sell Stop“ a „Buy Limit“ by aktivační cena měla být nižší než aktuální tržní cena a neměla by být blíže skutečné tržní ceně poptávky než je limit stanovený pro daný trh.

 

Úprava a odstranění čekajících pokynů

Čekající pokyn lze upravit či odstranit dvojitým kliknutím levým tlačítkem myši na tento pokyn. Na obrazovce se objeví nové okno.

 

take profit, pokyn

 

Podmíněný pokyn lze jednoduše odstranit kliknutím na tlačítko „Zrušit“. Na obrazovce by se mělo okamžitě objevit potvrzení zrušení pokynu.

 

Při úpravě pokynu lze změnit:

 • aktivační cenu čekajícího pokynu (v poli Cena),
 • nastavit pro plánovanou novou pozici příkazy Stop Loss či Take Profit (v poli Stop Loss, respektive Take Profit),
 • typ vypršení platnosti příkazu - aktivní do svého provedení nebo do zrušení, vypršení na konci aktuálního dne („Dnes“) nebo ve stanovený okamžik („Určit“).

 

Budou-li úpravy zadány správně, bude tlačítko „Změnit“ aktivní. Jakmile se na něj klikne, platforma zašle žádost o úpravu a na obrazovce by se mělo objevit příslušné potvrzení.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij