EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Pro ty, kteří užívají platformy MetaTrader a hodlají obchodovat s komoditami a burzovními indexy, představuje expirace důležitou skutečnost, s jejímž principem by měli být obeznámeni

Obchodujte úspěšněji!

Investoří naleznou informace týkající se expirací každého jednotlivého kontraktu v Tabulce expirací.

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

Expirace instrumentů nastává v okamžiku, kdy došlo k vypršení platnosti podkladového futures kontraktu. Taková situace vytváří u brokerské společnosti potřebu jeho obnovy.

 

Pro uživatele platforem MetaTrader to znamená, že v momentě, kdy daná obchodovaná komodita či burzovní index expiruje, systém jejich pozici automaticky uzavře.

 

Investoři, kteří jsou zvyklí držet pozice po delší časové úseky, si musí být vědomi skutečnosti, že pokud chtějí pokračovat v obchodování s patřičným instrumentem, budou muset svou obchodní pozici na platformě obnovit manuálně.

 

 


 

Na níže uvedeném příkladě ukazujeme, jak by tabulka expirácí měla být interpretována:

 

  Status Jul-14
  Otevřeno 13/05/2014
OIL Zavřeno 13/06/2014
  Expirace 17/06/2014

 

 

Na pravé straně je vždy uvedeno jméno příslušného instrumentu – v našem případě komodity (konkrétně ropy, obchodované podle standardu WTI neboli West Texas Intermediate). Prostřední sloupec ukazuje stav příslušného instrumentu.

 

  • Otevřeno - značí datum, kdy se příslušný instrument začal obchodovat. Na stejném řádku následujícího sloupce vidíme, že se s instrumentem začalo obchodovat 13. května 2014.
  • Zavřeno - poukazuje na datum, od kterého je možné pozici na daném instrumentu pouze uzavřít. Datum 13. června v našem případě představuje poslední den pro otevření pozice – po tomto datu lze pozici již pouze uzavřít.
  • Expirace – všechny pozice, které nebudou uzavřeny k tomuto datu, budou systémem automaticky uzavřeny behěm poslední hodiny obchodního  dne. Na následujícím příkladě si ukážeme, jak to funguje v praxi.

 

Předpokládejme, že v pátek 13. června 2014 si investor otevře pozici na trhu s ropou. Podkladový futures kontrakt pro tento instrument vyprší (expiruje) v úterý 17. června 2014.

 

Investor se rozhodl, že tuto pozici bude držet dlouhodobě a jelikož má v den expirace pozici stále otevřenou, systém ji během poslední hodiny obchodního dne automaticky uzavře. 

 

Okamžik, kdy bude pozice nejpozději uzavřena je poslení hodina obchodování v úterý 17. června, která zároveň představuje konec obchodního dne pro ropu. Investor chce pokračovat v obchodování s touto komoditou a proto hodlá otevřít novou pozici. To může učinit nejdříve na začátku dalšího obchodního dne, což je v případě ropy po půlnoci, ve středu 18. června 2014.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij