EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Chtěl bych se naučit obchodovat, jak mám začít?

Prvním krokem je seznámit se se všemi základními informacemi, které jsou k dispozici na našich webových stránkách a s jejichž pomocí si vytvoříte obraz o obchodování a činitelích, které ovlivňují tržní ceny. Založte si zdarma a bez jakýchkoli podmínek demo účet, kde zjistíte, jak kolísají ceny měn, komodit a dalších aktiv, jak tyto ceny reagují na zprávy a jak s těmito aktivy obchodovat. Také se můžete dozvědět, jak fungují oscilátory a jiné nástroje – a to vše zdarma! Až získáte sebejistotu, můžete si založit skutečný účet, aniž byste si museli stahovat další aplikaci.

Čím může být nástroj Fibonacciho zpětné pohyby užitečný při obchodování?

Finonacciho zpětné pohyby (Fibonacci retracement) patří k řadě oblíbených nástrojů Fibonacciho analýzy. Tato metoda umožňuje investorovi nalézt potenciální úroveň podpory a odporu pro daný tržní trend. Tuto techniku spolu s Elliottovými vlnami lze použít k určení možných cenových cílů. Fibonacciho obraty naleznete v části věnované Fibonacciho analýze.

Co je technická analýza?

Technická analýza je metoda pozorování grafů s historickými cenami pro účely identifikace tržního trendu a okamžiků, kdy se tento trend může změnit. Technická analýza používá k vyhodnocení pohybů cen a různých podmínek na trhu několik nástrojů.

Co nabízejí svíčkové grafy v porovnání s běžnými sloupcovými grafy?

Japonské svíčky neboli svíčkové grafy se hodně podobají sloupcovým grafům, podávají však rychlé informace o případném růstu či poklesu cen, což je znázorněno barvou těla svíčky. Informace o funkci těchto grafů naleznete v části věnované grafům.

Existuje nástroj, jenž by ukázal průměrnou cenu na trhu za dané období?

Investory někdy zajímá hladina průměrných cen za předem stanovená období, např. průměr za předchozích 15 časových úseků nebo dokonce za 54 časových úseků. Existuje mnoho nástrojů, které zobrazují nebo používají takový průměr, nejrozšířenějšími z nich jsou klouzavé průměry – informace o klouzavých průměrech naleznete v části věnované indikátorům trendu.

Existují formace, které mohou pomoci při prognózování cílové ceny?

Formace jsou vizuálními pomůckami, které pomáhají identifikovat trendy, ale některé z nich mohou také poskytovat určitá vodítka pro stanovení možných cenových cílů. Příkladem takové formace, jež údajně podává tuto informaci, mohou být symetrické trojúhelníky. O jejich vlastnostech se můžete dovědět více v části věnované formacím.

Je technická analýza pro obchodování dostatečná, nebo jsou pro úspěšné obchodování nutné ještě další nástroje?

Úspěšné obchodování velmi závisí na strategii jednotlivého obchodníka. Obchodníci obvykle kombinují technickou a fundamentální analýzu a hledají přístup, jenž by vyhovoval požadavkům jednotlivce. Na naší obchodní platformě MetaTrader 5 je k dispozici dlouhá řada nástrojů potřebných k úspěšnému obchodování na základě technické analýzy.

Mohou oscilátory dávat signály k nákupu a/nebo prodeji?

Některé oscilátory mohou dávat nákupní/prodejní signály, např. klouzavé průměry či Awesome Oscillator. Navštivte prosím část věnovanou jednotlivým oscilátorům, v níž se dozvíte, jak tyto signály vznikají.

Potřebuji zvláštní program, pokud chci uplatňovat technickou analýzu?

Ne. Stačí používat pouze naši aplikaci MetaTrader 5. Obsahuje vše potřebné, od různých grafů přes velký počet dalších nástrojů, včetně Fibonacciho a Gannovy analýzy, až po možnost vytvoření vlastních automatizovaných tržních mechanismů – to všechno je k dispozici zdarma na naší platformě.

Z čeho vychází Gannova analýza?

Gannova analýza, vytvořená Williamem Delbertem Gannem, vychází z přirozeného zákona, geometrických poměrů a konečně ze zákona vibrace, který Gann sám zformuloval. Přirozený zákon analyzuje lidskou povahu a morální činy, geometrické poměry kružnice, čtverce a trojúhelníku použil Gann k prognózování trendů a cen. A konečně, základem zákona vibrace je předpoklad, že každé aktivum má svůj vlastní pohyb (vibraci), a pokud je tato vibrace v rovnováze, cena se rovnoměrně vyvíjí jedním směrem a tvoří trend. Podrobnější informace jsou k dispozici v části věnované Gannově analýze.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij