EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Gannova analýza je založena na přirozeném zákoně, geometrických poměrech a Gannově zákoně vibrace, podle něhož se každé aktivum vyznačuje vlastní vibrací v závislosti na své individuální energii

Obecné pravidlo

Gannův teoretický přístup možná působí poněkud tajemně, jeho praktické využití na finančních trzích je však součástí řady nástrojů, z nichž ty nejdůležitější jsou popsané v této části a jsou i celkem jednoduché

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

William Delbert Gann byl tvůrcem velmi oblíbené Gannovy analýzy, do níž patří různé nástroje, např. Gannův vějíř, Gannova trendová čára a Gannova mřížka. Gann využil přirozený zákon (z důvodu analýzy lidské přirozenosti a morálních činů) a geometrické poměry vycházející z kruhu, čtverce a trojúhelníku k prognózování cen a jako základ pro své teorie. Jeho analýza se zakládá pouze na vztahu mezi časem a cenou.

 

gann grid

 

Další teorií, na níž je založena Gannova analýza, je zákon vibrace. Principy Gannova zákona vibrace použité na kapitálové trhy byly poprvé představeny veřejnosti v roce 1909 v rozhovoru, jejž Gann poskytl časopisu „Ticker and investment digest“, a lze je shrnout takto:

 

gannova analyza

 

Každý cenný papír má svou vlastní charakteristickou dráhu a rozsah pohybů, které vyplývají z objemu obchodu, směru a dalších faktorů. Cenné papíry se pohybují v rámci svých individuálních vzorců neboli, jak definoval Gann, „vibrací“. Gann rovněž přirovnal cenné papíry k atomům prohlášením, že jsou jakýmisi centry energie, která může být vyjádřena i matematicky. Dalším zajímavým Gannovým názorem je, že cenné papíry mají stejnou sílu jako magnety – mohou přitahovat či odpuzovat – což znamená, že se mohou v jednom okamžiku dostat na trhu do vedení a v dalším okamžiku stagnovat.

 

Spolu s výše uvedenými teoriemi vycházely Gannovy pojmy většinou z matematiky a její čísla pocházela z dávné historie, např. z egyptologie nebo dokonce z bible. V jeho pojetí prognózování cen měla některá čísla zvláštní význam a nejvýznamnějšími z nich byla čísla 16, 25, 36, 49, 64, 121 a 144. Podle Ganna tato čísla spolu s geometrií a přirozeným zákonem dodávají navrhovaným nástrojům velmi významnou prognostickou schopnost.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij