EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Oscilátory jsou velmi užitečné nástroje zachycující dynamiku změny cen.

Obecné pravidlo

Zatímco oscilátory mohou podat cenné informace v období bez vyhraněného trendu, trendové ukazatele bývají účinnější v době zřetelného směru pohybu na trhu.

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

Oscilátory jsou mezi obchodníky, kteří se řídí technickou analýzou, oblíbené, protože zachycují rychlost změny cen i směr jejich pohybu. Zatímco cílem nástrojů, jakými jsou cenové formace, je analýza trendu a případných zvratů, oscilátory mohou vysvětlit dynamiku cen pomocí termínů „překoupený“ (overbought) a „přeprodaný“ (oversold) trh.

 

 

Je typické, že oscilátory zachycují změny tržních cen relativně – ve vztahu k hodnotám stanoveným jako hranice, mezi nimiž dochází ke kmitání v závislosti na konstrukci daného nástroje. Pokud se cena blíží ke krajním hodnotám tohoto rozmezí, považuje se trh za „překoupený“ – v případě horní části rozmezí, nebo „přeprodaný“ – v případě spodní hranice.

 

Nejzákladnější metoda interpretace oscilátorů je založena na úrovních přeprodaný/překoupený – očekává se, že přeprodaný trh znovu získá alespoň část svých ztrát a že se překoupený trh v krátké době vrátí na svou původní úroveň.

 

Signály mohou být vysílány také prostřednictvím tzv. divergencí (rozporů) – to jsou situace, kdy pohyb oscilátoru neodpovídá pohybu na příslušném trhu. Předpokládá se, že v takovém případě se může trh obrátit směrem, který naznačuje oscilátor.

 

 

Některé oscilátory lze také analyzovat stejným způsobem jako cenový graf. V takovém případě lze identifikovat trendy, trendové čáry a technické formace, např. kanály či trojúhelníky. Výsledky této analýzy mohou naznačovat možný pohyb daného oscilátoru a následně podkladového trhu.

 

Oscilátory spolu s jinými nástroji, např. ukazateli trendu nebo cenovými formacemi, mohou poskytnout podrobný obraz situace na daném trhu. Oscilátory se považují za účinnější v případě horizontálních trendů, zatímco v rychle se pohybujících trendech jsou jejich signály méně spolehlivé.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij