EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Trend je klíčovým pojmem technické analýzy finančních trhů, mnozí obchodníci totiž tvrdí – „trend je tvůj přítel“

Obecné pravidlo

Úspěšné určení skutečného tržního trendu a okamžiků jeho zvratu patří ke klíčovým faktorům při investicích založených na technické analýze a vůbec se nejedná o lehký úkol

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

Pojem trendu je pro správnou interpretaci a použití technické analýzy zásadní. V podstatě je účel použití většiny nástrojů z širokého výběru nástrojů technické analýzy nějakým způsobem spojen s aktuálním tržním trendem – někdy je jejich cílem určit jeho směr a možné okamžiky jeho zvratu, jiné nástroje se zaměřují na měření dynamiky a síly převládajícího směru vývoje trhu. Trend však vždy zůstává ve středu zájmu technické analýzy.

 

trend, parabolic sar

 

Trend je v souvislosti s finančními trhy chápán jako směr, kterým se obecně ubírají tržní ceny. Tržní trendy mohou být horizontální, rostoucí nebo klesající. Jelikož se trhy obvykle nepohybují po přímce, ale spíše „poskakují“, předmětem analýzy trendu je obecné směřování cenových vln.

 

Pro účely zjišťování směru tržního trendu bylo vytvořeno několik ukazatelů technické analýzy, a to od nejzákladnějšího heuristického odhadu až po nejsložitější statistické nástroje. Nejrozšířenější ukazatele trendu nejčastěji vycházejí z průměru či jiných statistických nástrojů, např. směrodatné odchylky.

 

ukazetele trendu

 

Ta se může pro určení nákupních či prodejních signálů kombinovat s krátkodobými nebo dlouhodobými průměry, jako je tomu v případě klouzavých průměrů. U dalších složitějších ukazatelů trendu se používají pro získání signálů a stanovení směru a/nebo změn trendu krátkodobé, střednědobé a dlouhodobé průměry.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij