EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Ukazatel Ichimoku Kinko Hyo je sofistikovaným exotickým indikátorem, který identifikuje tržní trend a jeho případné zvraty

Obecné pravidlo

Indikátor Ichimoku přenesený do grafu může na první pohled vypadat dost zmateně, s trochou praxe však může podat celkový přehled o aktuální situaci na trhu

Ichimoku japonsky znamená „jeden pohled“ a účelem této konstrukce grafu je podat obchodníkovi hlubší analýzu cen, aniž by bylo nutné použít doplňující ukazatele. V ukazateli Ichimoku Kinko Hyo je zkombinováno pět čar: tenkan-sen, kijun-sen, senkou span A, senkou span B a chikou span.

 

Ichimoku Kinko Hyo

 

Čára tenkan-sen spojuje vypočítané prostřední body mezi nejvyššími a nejnižšími cenami v průběhu devíti období. Lze ji interpretovat jako standardní krátkodobý klouzavý průměr.

 

Čára kijun-sen je spíše střednědobou čárou, vypočítanou jako rozdíl mezi nejvyšší a nejnižší hodnotou dělený dvěma. Vzorec je stejný jako v případě tenkan-sen, rozdíl je v časovém úseku. Zatímco tenkan-sen je krátkodobým indikátorem, do výpočtu kijun-sen se zahrnují delší období.

 

Senkou span A je indikátorem ukazatele Ichimoku Kinko Hyo, který ukazuje střed vzdálenosti mezi čarami tenkan-sen a kijun-sen. Používá se k naznačení linií odporu a podpory a vždy se graficky zobrazuje spolu s čárou senkou span B. Tyto dvě čáry mohou společně naznačovat budoucí pohyb cen, ještě důležitější však je, že překřížení těchto dvou čar značí posuny v cenových trendech. Pokud se senkou span A nachází nad nebo pod senkou span B, jedná se o vzestupný, respektive sestupný trend. Čára senkou span B je považována za nejpomaleji se pohybující součást tohoto ukazatele, protože se pro její výpočet používá největší počet období, tj. 52.

 

Poslední součástí ukazatele Ichimoku Kinko Hyo je čára chikou span. Představuje grafické znázornění poslední zavírací ceny před 26 obdobími. Funguje jako „zpožďovací systém“, tzn. aktuální graf je převeden na čárový graf a „posunut“ doleva o 26 období. 

 

Jak jej zobrazit na platformě MetaTrader 5:

  • jít na Vložit – Indikátory – Trend – Ichimoku Kinko Hyo;
  • v pop-box menu označte dostatečně dlouhé časové úseky pro čáry Tenkan-Sen line (krátkodobá), Kijun-Sen (střednědobá), a Senkou span B (dlouhodobá). Standardní hodnoty se rovnají 9, 26, a 52;
  • platforma MetaTrader 5 vytvoří ukazatel Ichimoku Kinko Hyo automaticky a zobrazí jej do téhož cenového grafu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij