EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Alligator, vyvinutý Billem Williamsem, je nástroj určený k identifikaci trendu, který poněkud neobvyklým způsobem přirovnává dynamiku pohybu trhu k životnímu cyklu známého zvířete

Obecné pravidlo

Oscilátor Alligator je nejúčinnější ve spojení s ukazatelem Gator Oscillator

Ukazatel Alligator Indicator je metodou, v níž se spojují klouzavé průměry s fraktální geometrií a nelineární dynamikou. Tento ukazatel se skládá ze tří čar, které se vloží do grafu. Tyto tři čáry odpovídají různým klouzavým průměrům a standardně se znázorňují modře, červeně a zeleně.

 

Alligator, Bill Williams, ukazatel, hlad, nasyceni

 

První, modrá čára, zvaná aligátorova čelist, je vyhlazený klouzavý průměr za 13 časových úseků (standardně), který je posunutý do budoucnosti o 8 časových úseků. Druhá, červená čára, zvaná aligátorovy zuby, je vyhlazený klouzavý průměr za 8 časových úseků (standardně), který je posunutý do budoucnosti o 5 časových úseků. Poslední, zelená čára, zvaná aligátorovy rty, je vyhlazený klouzavý průměr za 5 časových úseků (standardně), posunutý do budoucnosti o 3 časové úseky.

 

Způsob interpretace funkce ukazatele Alligator je poněkud barvitý, podává však srozumitelnou představu o skutečné situaci na trhu. Vychází z tří vybraných fází aligátorova dne/života: spánku, hladu a nasycení.

 

  •  Když aligátor spí (nebo usíná), tři klouzavé průměry se začnou překrývat (tj. rozdíly mezi nimi se začnou zmenšovat), což znamená, že cenový trend bude pravděpodobně pokračovat ve svém směru.
  • Když se aligátor vyspí a probudí, má hlad, a proto se čáry začnou od sebe odklánět (tj. rozdíly mezi těmito čarami se začnou zvětšovat), což znamená, že trh zůstane po určitou dobu bez trendu. Čím déle aligátor hladoví, tím rozhodnější bude nástup nového trendu.
  • Nasycení se dostaví krátce po jídle, než nastane doba spánku, tj. tři čáry, které byly po určitý časový úsek oddělené, se pomalu začnou navzájem překrývat. Stadium nasycení je procesem od pokračujícího trendu k uvolnění trendu. 

 

Jak jej zobrazit na platformě MetaTrader 5:

  • vyberte si graf, do něhož chcete zobrazit ukazatel Alligator Oscillator;
  • jít na: Vložit – Indikátory – Bill Williams – Alligator Oscillator;
  • platforma MetaTrader 5 automaticky zobrazí ukazatel Alligator Oscillator do zvoleného grafu.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij