EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Vzorec ukazatele Awesome Oscillator kombinuje dva klouzavé průměry s různými časovými měřítky pro účely tvorby signálů případných zvratů v trendu

Obecné pravidlo

Pro účely získání dokonalejších signálů lze náznaky zjištěné pomocí ukazatele Awesome Oscillator kombinovat s jinými technickými indikátory

Ukazatel Awesome Oscillator má podobu histogramu, v němž se porovnávají dva klouzavé průměry, z nichž jeden představuje krátkodobou dynamiku trhu a druhý zachycuje dlouhodobé pohyby.

 

awesome, oscillator, Bill Williams, ukazatel, indikator

 

Následuje popis typické interpretace signálů vysílaných oscilátorem.

 

Nákupní signály

  • Podšálek – tento nákupní signál je tvořen třemi sloupci v situaci, kdy se směr histogramu změnil ze sestupného na vzestupný. Dochází k němu pouze v případě, že druhý (červený) sloupec je nižší než první a třetí (zelený) sloupec je vyšší než druhý sloupec.
  • Překřížení nulové čáry – tento nákupní signál je tvořen dvěma sloupci v situaci, kdy druhý sloupec histogramu přetne čáru s hodnotou „0“ (nula) zespoda nahoru – tato čára se nazývá nulová, přičemž první čára se nachází pod touto čarou.
  • Dva hroty – tento nákupní signál je tvořen dvěma hroty, které můžeme pozorovat pod nulovou čárou. Signál platí pouze v případě, že druhý hrot je vyšší než první (tj. nachází se blíže k nulové čáře). Sloupce mezi hroty se musí rovněž nacházet pod nulovou čárou, ale výše než hroty. Sloupce za druhým hrotem by se měly pohybovat směrem k nulové čáře.

 

Prodejní signály

  • Podšálek – tento prodejní signál je tvořen třemi sloupci v situaci, kdy se směr histogramu změnil ze vzestupného na sestupný. Dochází k němu pouze v případě, že druhý (zelený) sloupec je vyšší než první a třetí (červený) sloupec je nižší než druhý sloupec.
  • Překřížení nulové čáry – tento prodejní signál je tvořen dvěma sloupci v situaci, kdy druhý sloupec histogramu přetne čáru s hodnotou „0“ (nula) seshora dolů – tato čára se nazývá nulová, přičemž první čára se nachází nad touto čarou.
  • Dva hroty – tento nákupní (prodejní – pozn. překl.) signál je tvořen dvěma hroty, které můžeme pozorovat nad nulovou čárou. Signál platí pouze v případě, že druhý hrot je nižší než první (tj. nachází se blíže k nulové čáře). Sloupce mezi hroty se musí rovněž nacházet nad nulovou čárou, ale níže než hroty. Sloupce za druhým hrotem by se měly pohybovat směrem k nulové čáře.

 

Jak jej zobrazit na platformě MetaTrader 5:

  • vyberte si graf, do něhož chcete zobrazit ukazatel Awesome Oscillator;
  • jít na: Vložit – Indikátory – Bill Williams – Awesome Oscillator;
  • platforma MetaTrader 5 automaticky zobrazí ukazatel Awesome Oscillator pod zvolený graf

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij