EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Akciový trh znamená kapitalismus v té nejčistší podobě

Nejzajímavější fakta

  • největšími burzami cenných papírů na světě jsou v současné době NYSE Euronext a NASDAQ OMX ve Spojených státech a Tokijská burza cenných papírů
  • denní obrat celosvětového akciového trhu se pohybuje okolo 250 miliard amerických dolarů,
  • Černé pondělí, které nastalo dne 19. října 1987, představuje největší jednodenní procentní propad v historii akciových trhů, jenž dosud nebyl zásadním způsobem vysvětlen,
  • rychlý hospodářský růst Číny se odráží v silném postavení Šanghajské a Šenženské burzy cenných papírů ve světové vrcholné desítce,
  • v srpnu 2010 dosáhl tržní obrat Šanghajské burzy cenných papírů dvou a půl násobku burzy NYSE Euronext v Evropě, přestože NYSE má vyšší tržní kapitalizaci.

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

Akciový trh je veřejnosti znám jako svět spekulací a přijímání rizik s nadějí na obrovský zisk, tak jak byl zobrazen v hollywoodském filmu Wallstreet.

 

Je místem, kde začala Velká hospodářská krize dvacátých a třicátých let 20. století, a dodnes slouží jako barometr každé moderní ekonomiky.

 

wallstreet, usa, stocks

 

Formálněji řečeno, akciový trh je trhem, kde se online bchoduje s akciemi, dluhopisy, jinými akciovými nástroji a jejich deriváty. Obchod organizují burzy cenných papírů a makléři, kteří vystupují jako jejich členové.

 

Akciové trhy jsou pro investory místem, kde mohou získat či prodělat peníze, a pro emitující společnosti představují zdroj peněžních prostředků potřebných pro podnikatelský růst.

 

 


 

Proč jsou tak populární?

 

Po celá desetiletí jsou akciové trhy symbolem kapitalismu a v dobách finančních turbulencí se dostávají do středu zájmu médií. Pro mnoho lidí je myšlenka působení na akciových trzích spojena s obchodováním na burzách cenných papírů a s rychlými zisky či ztrátami.

 

Na burzách cenných papírů se obchoduje online s akciemi společností známých z každodenního života, např. telefonních operátorů či výrobců automobilů, a tak si někteří lidé mohou myslet, že pochopit trh je pro individuálního investora relativně jednoduché.

 


 

Co hýbe akciovými trhy?

 

Každý den se média po celém světě snaží vysvětlit síly ovládající pohyby cen akcií. Je příznačné, že nejlepší výklad bývá podán až poté, co se odehrály vlastní skutečnosti. Z fundamentálního hlediska jsou pohyby cen způsobeny tržním očekáváním spojeným s dynamikou ekonomického růstu a příjmů společností, inflací a úrokovými sazbami.

 

Při analýze situace na akciovém trhu je třeba vzít v úvahu takové faktory, jako jsou ceny ropy a dalších energetických komodit, stabilita politického prostředí a takové případné události, jako jsou teroristické činy a válka.

 

Podrobnější informace o analýze akciových trhů naleznete v sekci Fundamentální analýza akciových trhů.

 

Návod k provádění analýzy grafů před přijetím obchodního rozhodnutí naleznete v sekci Technická analýza.

 


 

Produkty, s nimiž lze obchodovat na akciovém trhu prostřednictvím společnosti HighSky

 

Na naší obchodní platformě HighSky můžete obchodovat online s kontrakty na vyrovnání rozdílu (CFD) založenými na nejrozšířenějších burzovních indexech, a to se všemi z jediného místa a s možností sledování grafů v reálném čase, které jsou na platformě k dispozici zdarma.

 

Úplný seznam akciových CFD, které nabízíme na naší obchodní platformě, zahrnuje:

  • americké indexyDow Jones, Nasdaq, S&P500, Wall Street 30
  • evropské indexy - Euro Stoxx 50, DAX, IBEX35, MIB40, FTSE 100, CAC 40, SWI
  • asijské indexy - China CHI50, Singapore Blue Chip, Japan 225

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij