EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Celková hodnota hrubého domácího produktu hospodářství zemí eurozóny je druhou nejvyšší na světě po ekonomice Spojených států

Základní myšlenka

Kromě ekonomických ukazatelů, které se celkově vztahují k EU nebo eurozóně, patří ke klíčovým údajům, které mohou mít dopad na finanční trhy, zprávy o ekonomice zemí, které mají vyšší podíl na celkovém HDP, např. Německa, Francie a Španělska

 

Některé důležité zprávy jsou předkládány specificky pro danou zemi, což je příklad indexu IFO, který se zpracovává jen pro Německo

 


 

Obchodujte úspěšněji - sledujte naše videa:

 

 

Eurozóna (neboli oblast, kde se používá euro) je měnovou a hospodářskou unií velké částí států Evropské unie. Evropská unie (EU) je politickou a ekonomickou unií členských států.  

 

Eurozóna, euro

 

Země, které se účastní eurozóny, přijaly euro jako jedinou měnu, monetární politiku eurozóny řídí Evropská centrální banka se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem.

 


 

 


 

Nejdůležitější oblastí ekonomiky eurozóny je sektor administrativy a jiných veřejných služeb s podílem 17% na HDP, sektor obchodu, dopravy, ubytovacích a stravovacích služeb má stejný podíl cca 17%. Průmysl má nižší váhu, přibližně 15%.

 

V jednotlivých zemích lze také pozorovat určitou míru specializace. Finančnictví se například nejvíce soustředí v Lucembursku a Francii, kde představuje více než 30 % jejich celkové přidané hodnoty.  Průmyslová činnost je naopak soustředěna zejména ve střední Evropě v zemích, jakými je např. Německo.

 

Mezinárodní investoři sledují ekonomické ukazatele, které se vztahují jak k Evropské unii, tak i k eurozóně. Ekonomické události, které souvisejí s eurozónou, mají přímý dopad na euro. Měny zemí, které jsou součástí EU a jejichž vstup do eurozóny se v budoucnosti očekává, například Česká republika a Polsko, jsou úzce spojeny s eurem.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij