EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Tento ukazatel je zpracováván soukromou organizací a podává přesné informace o průmyslové výrobě v porovnání s oficiálními údaji zveřejňovanými Eurostatem

Země:Eurozóna
Dopad:střední
Aktuální hodnota:53.4
Poslední hodnota:53
Změna: 0.4 Pokles
Minimální hodnota: 0 (Nov -0001)
Maximální hodnota: 54.6 (May 2011)
PMI průmyslu – Výrobní indexy nákupních manažerů

Obecné pravidlo

Ekonomové považují PMI za nejlepší předstihový ukazatel ve vztahu k rozhodnutím ECB o úrokové sazbě

 PMI zveřejňuje Markit Economics, společnost, která se specializuje na sestavování podnikatelských průzkumů a ekonomických indexů. PMI je k dispozici pro 26 zemí a klíčových regionů, jakými je eurozóna nebo BRICS a používají jej centrální banky v různých zemích, aby na jejich základě rozhodly o úrokových sazbách; analytici používají údaje ke spolehlivé předpovědi oficiálních údajů, např. HDP.

 

Ke klíčovým charakteristikám PMI patří skutečnost, že indexy jsou spíše založeny na faktických údajích než na názorech, vyjádřeních nebo jiných subjektivních ukazatelích a tyto údaje se vztahují téměř ke všem ekonomickým činnostem soukromého sektoru v mnoha zemích. PMI se zaměřuje na 4 různé sektory: výrobu, stavebnictví, služby a maloobchod, přičemž údaje ze všech sektorů jsou zveřejňovány v jiný okamžik. PMI průmyslu lze přirovnat k oficiálním Údajům o průmyslové výrobě, které vydává Eurostat. Přesnost PMI průmyslu je poměrně vysoká, jelikož jeho údaje souhlasí s údaji vztahujícími se k průmyslové výrobě, které vydává Eurostat.

 

Vyšší průmyslová výroba se považuje za pozitivní signál, který znamená, že ekonomika roste, což do této země přiláká více investorů. Tím se naopak posílí tato měna, tj. dojde k jejímu zhodnocení. Na druhé straně bychom měli vzít v úvahu i to, že velmi vysoká míra růstu průmyslové výroby a HDP může vést k přehřátí ekonomiky, což může vést k růstu inflace, snížení hodnoty peněz, tj. skutečné míry návratnosti, což způsobí devalvaci měny v důsledku stahování kapitálu z finančního trhu.

 

Periodicita zveřejňování

V závislosti na daném sektoru je PMI zveřejňován během prvních tří dnů v měsíci, který následuje po referenčním měsíci. Do konce měsíce, který následuje po referenčním období, se zveřejňují obecnější údaje vztahující se k PMI (včetně eurozóny).

18.07.2016 | Euro fundamenty zatlačeno k hlavním podporám

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,1 % na 1,106, kam se propadlo po nečekaně solidních maloobchodních tržbách USA v pátek.

čti dále

13.06.2016 | Euro ve svěráku zásadních fundamentů

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování roste 0,4 % na 1,129. Zápis ze zasedání Fedu 26-27. dubna, jenž nečekaně zvýšil šanci zvýšení hlavní úrokové sazby již v červnu nejprve v květnu způsobil posilování dolaru.

čti dále

23.05.2016 | Euro po PMI EMU na 1,12 zatím odolává

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování klesá 0,2 % na 1,12. Trh příliš neodpověděl na dnešní květnové výsledky PMI průmyslu a služeb eurozóny, jež spíše překonávaly očekávání.

čti dále

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij