EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

PPI lze chápat jako míru inflace z hlediska výrobců ze Spojených států

Země:USA
Dopad:velký
Aktuální hodnota:3.1
Poslední hodnota:1.7
Změna: 1.4 Pokles
Minimální hodnota: (May 2013)
Maximální hodnota: 9.9 (Jul 2008)
PPI (Index produkčních cen)

Obecné pravidlo

PPI je zaměřen na výrobu amerických výrobců, nezahrnuje tedy dovozy, daně z obratu a spotřební daně. Soustředí se na příjem, který obdrží výrobce určitého výrobku

Ukazatel PPI zjišťuje výši změny prodejních cen, které inkasují domácí výrobci za svou produkci. Cílovou množinou zboží a služeb, která je zahrnuta v PPI, je celý prodávaný objem zboží amerických výrobců. Tato množina obsahuje zboží i služby, které výrobci nakoupili jako vstupy do své obchodní činnosti. Cena inkasovaná za PPI je příjem, který obdržel výrobce, a nezahrnuje daně z obratu a spotřební daně, jelikož ty pro výrobce nepředstavují výnos. Je důležité zmínit, že v tomto ekonomickém ukazateli jsou zahrnuty i zboží a služby zakoupené spotřebiteli přímo od poskytovatele služby nebo nepřímo od maloobchodního prodejce. 

 

CPI, na rozdíl od PPI, zahrnuje daně z obratu a spotřební daně a dovozy, protože představují nezbytné výdaje spotřebitele daného zboží či služby. Hlavní rozdíl mezi PPI a CPI spočívá v tom, že první z nich se používá k úpravě  reálného růstu výroby, kdežto druhý k úpravě příjmových a výdajových toků  z důvodu změn životních nákladů.

 

PPI je podobným ekonomickým ukazatelem jako CPI, pokud jde o jeho interpretaci, přičemž jeho hlavním cílem je stanovit míru inflace. Nárůst inflace obecně odráží pokles kupní síly měny dané země, což může vést k její devalvaci. Rostoucí inflace v dané zemi může mít naopak za následek i růst nominálních úrokových sazeb, který může přilákat zájem investorů o měnu této země a tudíž vést k jejímu zhodnocení.

 

Periodicita zveřejňování

První publikované údaje za určitý měsíc a revidované údaje z předcházejících 4 měsíců (konečná čísla) jsou k dispozici následující měsíc, obvykle během druhého celého týdne v čase 08:30 (centrální americký čas).

15.08.2016 | Euro před Indexem Fedu NY na překážkách 1,116 – 1,123

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,117. Rušný týden z pohledu makroekonomických zpráv sice spíše vykázal nečekaně slabší data americké ekonomiky (produktivita práce, mzdy, jednotkové pracovní náklady, maloobchodní tržby, PPI), nicméně informace snad kromě znepokojení z velké odchylky mezd a jednotkových pracovních nákladů významně nezměnily makroekonomické tendence posledních kvartálů: spotřeba domácností solidně roste a inflace pomalu roste k normálovým úrovním.

čti dále

09.08.2016 | Ropa s podporou komentářů a očekávání zásob roste

Aktuální vývoj: Zářijový futures kontrakt ropy WTI dnes vůči závěru pondělního obchodování roste na 43,0 USD/barel. Cena od začátku srpna vzrostla o 10 %. Cenu v posledních hodinách podpořily mimo jiné některé komentáře.

čti dále

08.08.2016 | Euro zatlačeno zaměstnaností níže

Aktuálně: Euro k dolaru k nedělnímu závěru obchodování stagnuje na 1,109. Trh nejenže technicky odmítl rezistenci 1,118 – 1,123, navíc pro dolar nečekaně silný letní růst trhu práce podtrhl týdenní slabost eura.

čti dále

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij