EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756
EURUSD 1.1319 USDJPY 111.89 USDCAD 1.3316 EURCZK 25.600 USDCZK 22.607 EURPLN 4.2732 USDPLN 3.7756

Založte si reálný účet

Založte si reálný účet

Skvělé podmínky pro obchodování!

Založte si demo účet

Založte si demo účet

Obchodujte s virtuálním milionem

Demo účet - MetaTrader 4

Demo účet - MetaTrader 4

Vyzkoušejte klasiku

Semináře a webináře

Semináře a webináře

Bezplatně každé úterý a čtvrtek

Chci se dozvědět více o obchodování na finančních trzích. Jak bych měl začít?

Poznávání finančních trhů je efektivnější, pokud kombinujete teorii s praxí. K získání praktických, aktivních zkušeností vám doporučujeme, abyste využili náš demo účet, který vám pomůže seznámit se s různými trhy a aktivy. Demo účet si lze založit zde. Teorii si lze nastudovat na naší webové stránce, existuje i mnoho knih a dalších on-line zdrojů, které mohou být užitečné. K nejdůležitějším tématům, která je třeba si nastudovat, patří fundamentální analýza, technická analýza, řízení rizika a psychologické aspekty.

Co hýbe trhy?

Existuje mnoho různých faktorů, které mají dopad na dynamiku finančních trhů. Abychom získali lepší představu, představme si trh jako místo, kde se setkává nabídka s poptávkou, a analyzujme důvody, na základě nichž obchodníci kupují nebo prodávají určitá aktiva. Obchodníci, kteří vystupují na straně poptávky, mohou být ovlivněni nejenom ekonomickou podstatou určitého aktiva, ale i dalšími subjektivními hledisky, jakými je strach, sebedůvěra, chování ostatních účastníků trhu atd. Na straně nabídky k tomu mohou přistoupit další faktory, např. nahodilé události vyšší moci, přírodní zdroje, počasí a ostatní události, které jsou vysvětleny v sekci našich webových stránek, která se věnuje fundamentální analýze.

Existuje něco jako psychologie trhu?

Rozhodně ano. Někteří lidé tvrdí, že dobrý obchodník by měl mít přístup pokerového hráče. To znamená, že bychom měli ponechat stranou naše emoce a soustředit se pouze na informace, které souvisejí s naší portfoliovou investicí. Toho lze velmi obtížně dosáhnout, aniž bychom strávili určitý čas samostudiem a neustálým zlepšováním vlastního psychologického přístupu k obchodování. Může nám pomoci i znalost některých základních psychologických modelů chování, kterými se obchodníci řídí, některé z příkladů tohoto negativního chování jsou představeny v sekci našich webových stránek, která se věnuje psychologii trhu.

Existuje nějaké typické psychologické chování investorů?

Chování investorů je ostatně předmětem analýzy vědeckého oboru, který se nazývá behaviorální finančnictví. Typické modely chování, které lze v této souvislosti rozlišit, zahrnují: stádní chování, efekt přehnané sebedůvěry nebo teorie lítosti. Podrobnější informace naleznete v sekci našich webových stránek, která se věnuje psychologii trhu.

Je možné se stát profesionálním obchodníkem?

Stát se profesionálním obchodníkem je "vysněným povoláním" mnoha začínajících investorů. Je pravda, že existují investoři, zejména na institucionální úrovni - například u hedgeových fondů, kteří považují obchodování na finančních trzích za svůj hlavní zdroj příjmů. Dosažení takového stupně dovednosti však může být pro mnoho budoucích investorů opravdu složité, protože vyžaduje hodně tvrdé práce, strávené zdokonalováním obchodních technik, technik řízení rizik a vlastního psychologického přístupu. Dosažení profesionální úrovně v tomto smyslu vyžaduje více či méně stabilní (a pozitivní) míru návratnosti investice, kterou může být složité dosáhnout vzhledem k finančnímu riziku, které musí být podstoupené ve snaze dosáhnout zisku.

Obvykle obchoduji jen na základě své intuice, existuje nějaký způsob, jak bych mohl zlepšit výsledky svého obchodování?

Intuice může někdy hrát důležitou roli v procesu investování, ale obvykle by neměla být jediným nástrojem, který obchodník používá. Nejprve by mělo dojít k analýze aktiv (zjistit, co je k dispozici pro obchodování a jakým způsobem dochází k pohybům), pak je mimořádně důležité vytvořit si plán a držet se ho. Tento krok se v investičním procesu pravděpodobně nejčastěji přehlíží. Máte-li plán, kolik si přejete vydělat a kolik můžete riskovat v určitém obchodě a celém procesu investování – držte se ho. Základní informace o řízení rizika jsou uvedeny ve stejnojmenné sekci našich webových stránek. Přehnaná chamtivost je nežádoucí – ceny obvykle nerostou, ani neklesají do nekonečna a s pokrytím ztrát bychom neměli čekat až do doby, kdy se trh vzpamatuje. A konečně, rovněž je vhodné zvážit použití všech dostupných nástrojů, které podporují obchodní rozhodnutí a pomohou vám při jejich přijímání – například nástroje technické analýzy, které jsou k dispozici v rámci naší platformy MT5.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane.

zamknij